O POŘADU:

Představte si, že pracujete pro slevový server. Jste idealistka a v práci musíte denně svádět souboj o své ideály s pragmatickou kolegyní a všehoschopným šéfem. V tom případě se nacházíte ve světě firmy Leeevne.cz. Ve světě, kde každá sleva něco stojí. Kdyby Marta a Věra nebyly zaměstnankyně slevového portálu Leeevne.cz, neměly by nic společného.

 
Spolu se svým vedoucím Broučkem reprezentují tři pohledy na svět, přičemž je odlišuje jejich diametrálně odlišný přístup k životu. Marta (Bára Poláková) věří, že dělá práci, která má smysl a zároveň lidem pomáhá k lepšímu životu. Když má vše systém, je šťastná a plná iluzí. Věra (Sabina Remundová) má oproti ní nedozírné životní zkušenosti, a proto už nedisponuje žádnými iluzemi. Improvizace je její radost a zároveň recept na přežití v jakýchkoliv, většinou sebehorších, podmínkách.
 
Majitel Leeevne.cz Brouček (Pavel Liška) pak není nic jiného, než podlý skřet maskující se za manažera. Jeho nejoblíbenější činností je, kromě příručkového řízení a zbožšťování své osoby, šmírování a šikana vlastních podřízených
 
Jejich práci, a z Martina pohledu i konání dobra, jim ve slevovém portálu lehce komplikuje okolnost, že velká část jimi nabízených akcí ve slevě má nějaký ten háček. Mnohdy spíše hák.
 
Prodat v ostré konkurenci projížďku kočárem, která nezahrnuje koně, či pracovní směnu v dole Hlubina bez zpáteční cesty, není jen tak. Ve světě ostrých loktů slevového byznysu totiž, stejně jako v běžném životě, každá sleva něco stojí.
 
 
Na podzim 2016 se dvě neohrožené hrdinky vracejí s dalšími divokými dobrodružstvími v nevyzpytatelné kancelářské džungli! Vyzbrojeny pouze svým intelektem, vtipem a sešívačkou se Marta s Věrou pokusí v druhé řadě sitcomu zdolat nová úskalí, která je čekají na jejich cestě za lepším životem ve světě slevových serverů. Ústřední trojici nově doplní Broučkova matka ztvárněná Marií Ludvíkovou

FOTO GALERIE

TVŮRCI FILMU

profeseosoba
režieJaroslav Fuit, Zdeněk Dušek
dramaturgZdeněk Dušek
námětPetr Kolečko
scénářPetr Kolečko, Tomáš Holeček
producent LoglinePetr Erben
kreativní producentiMichal Reitler, Radek Bajgar
vedoucí výroby ČTMatěj Stehlík
vedoucí produkce LoglineAlena Smetanová

Pavel Liška

Brouček „Jmenuji se Brouček a jsem šéf slevového portálu Leeevně.cz. Kdo je tu osobnost, která nesnese vedení, tak ať dá výpověď. Kdo je tu nevyrovnaná osoba, téměř jistá výpověď. Pokud má někdo nějaké záporné stránky, tak tam je to trochu složitější, protože některé záporné stránky jsou v našem podnikání vlastně kladné.“ Jaký je váš názor na dodržování diet u žen? Většina žen nemá to štěstí, že se nenarodilo jako muž, a tak dodržování diety je její elementární povinností. Zaměstnáváte dvě ženy. Potřebujete osobního kouče ke zlepšení svých manažerských schopností? Víte, když někdo, kdo nemá od pána Boha a bude cvičit 3x tolik co Mozart, nikdy nenapíše symfonii jako on. Nemám osobního kouče. Co si myslíte o dresscodu v zaměstnání? To je jako byste se mě zeptali, je mír na zemi důležitý? Musím odpovídat? V kanceláři máte dvě ženy. Jaké pracovní úskalí přináší ženský kolektiv? Víte, člověk je tvor inteligentní. Když si vezmete neandrtálce, jejich primitivní nástroje… a ten vývoj šel zatraceně rychle. Tenkrát si vyrobil lžíci, nůž, použil páku… a dnes už používá složité stroje, pracuje s počítači. A pracuje i se ženami. Myslíte, že máte standardní vztah s matkou? Dál.

Sabina Remundová

Věra „Jmenuji se Věra. Chcete kremroli?“ Jaký je váš názor na dodržování diet? Všichni víme, že diety jsou různé. Zásadní je výběr. A pak držet, držet a nepouštět! Jste svérázný zaměstnanec. Potřebujete osobního kouče? Zkoučuju se sama a všechny kolem taky. Co si myslíte o dodržování dresscodu v zaměstnání? Kódů mýám plný zuby. Takový koniny si nepamatuju. Dresy nenosím. Proč se pořád ptáte na nějaký dodržování? V kanceláři sedíte s Martou. Jaké úskalí přináší práce v ženském kolektivu? Synchronizovaná menstruace. To je známá věc. Ale může to být i výhoda, vlastně máme společné téma. A naše slevo firma má spoustu bezvadných nabídek tímhle směrem. Jsme u zdroje. Co si myslíte o Broučkově fixaci na matku? Ta hydra mi pije krev. Ale zase na druhou stranu, každý má nějakou úchylku a takhle máme aspoň o Broučkovi jasno.


Barbora Poláková

Marta „Jmenuji se Marta, ale nikdo by si neměl myslet, že to jméno ke mně hodí. Marta je totiž jméno pro průměrně hezkou, osamělou třicítku, která stráví dalších třicet let v kanclu, než půjde do důchodu. A to já nejsem! Mám ambice a kariéru před sebou. Proto jsem taky sama. Jsem moderní a emancipovaná.“ Jaký je váš názor na dodržování diet? Nic se nesmí přehánět. Ale po šesté nejím. Pokud tedy nemám nervy. Jste svědomitý zaměstnanec. Potřebujete osobního kouče? Na osobního kouče nemám čas. Pořád jsem v práci. Co si myslíte o dodržování dresscodu v zaměstnání? Mám ráda kostýmky. Jsem v nich spokojená. V kanceláři sedíte s Věrou. Jaké úskalí přináší práce v ženském kolektivu? Svádí mě k jídlu po šesté. Když jsme v práci přes čas. Co si myslíte o Broučkově fixaci na matku? Nemůže za to. Je mi ho líto, i když ás někdy pěkně štve.

PSALI O NÁS

13. 1. 2020
Co řekli o seriálu Marta a Věra

Barbora Poláková Představitelka Marty "Při natáčení druhé řady jsme se nasmáli, zvlášť když přišla mezi nás čtvrtá postava

ČÍST VÍCE .....
13. 1. 2020
O seriálu Marta a Věra

Představte si, že pracujete pro slevový server. Jste idealistka a v práci musíte denně svádět souboj o své ideály s pragmatickou kolegyní a všehoschopným šéfem. V tom případě se nacházíte ve světě firmy Leeevne.cz. Ve světě, kde každá sleva něco stojí. Kdyby Marta a Věra nebyly zaměstnankyně slevového portálu Leeevne.cz, neměly by nic společného. Spolu se svým vedoucím Broučkem reprezentují tři pohledy na svět, přičemž je odlišuje jejich diametrálně odlišný přístup […]

ČÍST VÍCE .....