KRÁSNÝ ZTRÁTY

Záznam festivalu
2016

V Amfiteátru v Lokti nad Ohří proběhl ve dnech 12.-13. srpna festival Krásný ztráty Live 70, okořeněný oslavou životního jubilea hlavního protagonisty Michala Prokopa

V Amfiteátru v Lokti nad Ohří proběhl ve dnech 12.-13. srpna festival Krásný ztráty Live 70, okořeněný oslavou životního jubilea hlavního protagonisty Michala Prokopa.

Specialitou tohoto festivalu byla skladba Město ER, v původním aranžmá, zahraná poprvé naživo a to ve spolupráci s Karlovarským symfonickým orchestrem. Stejnojmenné album se dočkalo reedice a právě v Lokti.

Slavné album Město ER, které Michal Prokop natočil v roce 1971, na kterém jsou zásadní texty od Josefa Kainara. Mimochodem Josef Kainar bude mít v příštím roce 100. výročí narození.

Z celého koncertu, který trval 120 minut naše společnost vyrobila televizní záznam o stopáži 50 minut. Jehož součástí jsou nejznámější skladby Michala Prokopa (např. Kolej Yesterdy, Bitva o Karlův Most, Poprvé a naposledy, Zloději času, Zatmění, Stodolní, Kartáček na zuby aj.). Vrcholem je cca 20 minutová skladba Města ER s Karlovarským symfonickým orchestrem a poslední písní sestřihu je skladba V baru jménem Krásný ztráty.

Režii televizního záznamu měl David Sís, hlavní kameramanem byl Vít Bělohradský.

Výrobu celého záznamu zajistila společnost Logline Production, s.r.o. v koprodukci s Joy’s Garage, s.r.o. a Michalem Prokopem.

Práva k vysílání záznam z koncertu zakoupila Česká televize.

REŽIE:
David Sís

HRAJÍ:
Michal Prokop, Luboš Andršt, Jan Hrubý