OSADA II.

Třináctidílný satirický seriál
2023

V Záhoří uplynuly 3 roky od doby, kdy jsme se s našemi hrdiny setkali naposledy a některé věci jsou trochu jinak…

V Záhoří uplynuly 3 roky od doby, kdy jsme se s našemi hrdiny setkali naposledy a některé věci jsou trochu jinak…

Srovnalovi mají dvou a půl letou dceru Karolínu. Srovnal musí přes týden v Praze opravdu hodně dřít, aby se všechno zvládlo, a tak přijíždí o víkendech skutečně šťastný, že si může odpočinout od svého těžkého života v Praze. Ale odpočinek mu komplikuje jeho manželka Ivana, která je maminka na plný úvazek. Tedy až nezdravě na plný. Malá Karolínka musí mít absolutní komfort, přesně papat, spát, mít ergonomickou židličku, být vždy řádně namazaná proti agresivnímu záhorskému slunci a hlavně se vyhýbat všemu nebezpečnému. A tomu všemu musí asistovat Srovnal, který si moc neodpočine. Protože kromě povinností otce má i povinnosti náčelníka a hlavně přítele Milana Rubala, který letos opravdu nemá dobrou chatařskou sezónu.

Rubalovi totiž přijíždí po velmi turbulentní zimě, kdy Rubal podezřívá Rubalovou, že ho přes zimu tajně podvedla právě zde, v jejich posvátné chatě na ostrůvku v Záhoří. Slibují si od prvního víkendu v Záhoří, že návrat k tomu, co je spojuje, ukončí jejich krizi. Jenomže vlivem okolností se stane opak. Rubalové nevěra s bohatým podnikatelem skutečně praskne, ale Rubalová to svede na Rubala a jeho chování a Rubala odjíždí. Srovnal se Rubala ujme a společně se zkušeným vztahovým znalcem Fraňkem mu na čas pomůžou. Rubal se uklidní, tedy až do té doby, než se Rubalová se svým novým přítelem objeví a dožaduje se chaty, která je psaná na ni.

Rubalovi musí pomoci jeho přátelé. Kromě Davida Srovnala ještě také Pavel Rybák. Ano, designér Pavel Rybák, otec Jany a exmanžel Lucie Rybákové, která ho nenávidí, se objeví v Záhoří. Nejprve se ale své exmanželce vyhne. Ta totiž odjede do Španělska. Musí si odpočinout od nešťastného vztahu s Fraňkem. Franěk si totiž přijede hned zpočátku jara jakoby se nechumelilo do Záhoří, přitom se Rybákové celou zimu neozval. Tvrdí, že si dělal na Slovensku kurz psychologie. Příliš věrohodné to ale není obzvlášť díky neustálým konzultacím se slovenskou spolužačkou z kurzu. Nicméně Fraňkovi opravdu nějak podezřele jde v nové sezóně radit lidem. A odjezd Rybákové mu zas tak nevadí. Může být v nájmu její chatě. A i s Rybákem si rozumí. On vůbec Rybák je celkem v pohodě podle všech. Tento názor okolí však velmi špatně nese Rybáková po svém návratu ze Španělska…

Južanovi nemusí už předstírat, že jsou chudí a Južanová si to užívá. Přestože ji Južan varuje, Južanová je bohatá někdy až příliš otevřeně a některé postavy ji přestanou mít trochu rády. Neúspěšný Kraus, samozřejmě Rubalová, a i nově chatařící rodina Kocianových. Kocian, bratranec Mensdorfové, po smrti Stýbla vyvzdoruje na Mensdorfové Stýblovic chatu. Kocianové jsou neustále naštvaní a pro záhoráckou pohodu nemají moc buňky. Všechno je podle nich naprd a nutno říci, že ze začátku jim události dávají za pravdu. Bouřlivý rozchod Rubala, gradující jeho pokusem o sebevraždu a další podivné příhody našich svérázných Záhoráků. A opravdu Kocianovi, jeho manželce a dvěma dospívajícím dětem ani není moc po chuti bohatství Južanových. Z toho má ale mindrák Kraus, který se po rezignaci na své židovství a neúspěších v práci nemá moc v životě čeho chytit. A štve ho to o to víc, že naopak Krausová povýšila do topmanagementu firmy na nebankovní půjčky a je teď totální workoholička. Odjíždí do Záhoří vždy nabita těžkým pracovní týdnem a těší se na odpočinek. Mluví o tom, jak je skvělé si odpočinout po tvrdé práci, čímž ještě víc štve Krause, který za sebou žádnou práci nemá. Krausová navíc přijde s novinkou, že potřebuje ulevit své přepracované mysli a postupně začne každý víkend víc a víc pít.

Nakonec se ovšem vše vyřeší a divák vidí, že být Záhorákem je tou nejkrásnější věcí na světě. A vidí to i Kocianovi, kteří po chatařské sezóně v Záhoří začnou mít rádi život.

HRAJÍ:
Martin Myšička, Pavla Beretová, Radek Holub, Petra Nesvačilová, Stanislav Majer, Igor Bareš, Eva Leinweberová, Josef Polášek, Jana Plodková, Filip František Červenka, Karolína Lea Nováková, Ivana Chýlková, Šárka Vaculíková, Tomáš Hanák, Pavel Nový, Jana Švandová, Leoš Juráček, Ondřej Bauer, Barbora Hrzánová, Ondřej Kavan, Samuel Gyertyák, Sebastian Pöthe, Sára Lutovská, Jaromír Dulava, Lucie Pernetová

SCÉNÁŘ:
Petr Kolečko

REŽIE:
Radek Bajgar, Jan Bártek

KREATIVNÍ PRODUCENT LOGLINE:
Petr Erben

KREATIVNÍ PRODUCENT ČT:
Josef Viewegh