BÁBOVKY

Celovečerní film
2020

Celovečerní film Bábovky vzniká podle knižního bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové, kterého bylo prodáno přes 160 000 tisíc kusů v ČR

Celovečerní film Bábovky vzniká podle knižního bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové, kterého bylo prodáno přes 160 000 tisíc kusů v ČR.

Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás.

Film primárně cílí na ženské publikum, stejně jako kniha, ale jsou zde posíleny i mužské postavy, které výborně doplňují své ženské protějšky. Věříme, že filmový příběh zaujme i velkou část mužského publika.

HRAJÍ:
Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová, Denisa Biskupová, Rostislav Novák ml., Jiří Langmajer, Oskar Hes, Brigita Cmuntová, Kristýna Podzimková a další

SCÉNÁŘ:
Radka Třeštíková
Rudolf Havlík

REŽIE:
Rudolf Havlík

KAMERA:
Václav Tlapák

HUDBA:
Ondřej Konvička

ZVUK:
Roman Čapek

PRODUCENT:
Petr Erben

KOPRODUCENTI:
ČT
Barrandov studio
CinemArt

OCENĚNÍ:

Nominace Český lev - Nejlepší herečka v hlavní roli (2021)

Official Selection Phoenix Film Festival (2021)

Golden Reel Award - Best Comedy Film - Tiburon Film Festival (2021)

Golden Reel Award - Best Comedy Film - Tiburon Film Festival (2021)