Co řekli o seriálu Marta a Věra

13. 1. 2020

Barbora Poláková

Představitelka Marty "Při natáčení druhé řady jsme se nasmáli, zvlášť když přišla mezi nás čtvrtá postava – Broučkova matka v podání Marie Ludvíkové. Bylo celkem náročné natáčet ve třech postavách, ale užívali jsme si to. Doma budeme nové díly určitě sledovat."

Sabina Remundová

Představitelka Věry "Věra je šťastná povaha. Svou sebejistotou mi imponuje. Z bláznivých maličkostí stvoří podstatnou záležitost. Její až dětská přímočarost je v dnešním složitém světaběhu osvobozující. Mám ji ráda."

Pavel Liška

Představitel Broučka "Sitcom je těžká disciplína. My se ji tady u nás teprve učíme. Učíme se ho psát, režírovat i hrát. V druhé sérii Marty a Věry věřím, že už se konečně blížíme. Charaktery a vztahy jsou skvěle nastavený, do toho se konečně objevila paní Colombová, Broučkova matka a s ní nové prostředí, Broučkův byt. A my tak můžeme Broučka vidět i ve chvílích, kdy je sám sebou. Do toho všeho vztah Broučka s Martou. A ještě tam máme naši všeuniverzální Věru. Ale tím druhá řada končí! Teprve teď je totiž zaděláno na pořádný tóčo. Na pořádný sitcom. To by se Petrovi Kolečkovi už muselo psát samo! Broučka čím víc poznávám, tím víc ho mám raději. Ale ještě ho úplně neznám. Je to dobrodružství, ta jeho hlava."

Petr Kolečko

Autor scénářů "S tvůrčím týmem Marty a Věry jsme si během první série tu zdánlivě nesourodou trojici hlavních hrdinů dost oblíbili a měli jsme pocit, že postupem času získáváme trochu víc půdy pod nohama v u nás dosud ne zcela probádaném žánru sitkomu. Jsem proto velmi rád, že nás televize pustila do druhé řady, kde se snad naše nabyté zkušenosti zúročí."

Michal Reitler

Kreativní producent ČT "Jsme rádi, že se Česká televize snaží roztleskat žánr původního českého sitcomu. Je to potřebné a odvážné. Kdo někdy s někým sdílel dlouhodobě kancelář, ví, že i malá neshoda může vést k peklu na zemi. Natož když vám šéfuje někdo, kdo stále bydlí u mámy a má hitlerovský knír. Pod kotel kancelářského pekla přijde tentokrát přikládat osobně broučkova matka, Marie Ludvíková."